Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Üniversiteli gençlerden Kudüs’te ezan yasağına tepki

NKÜ ön kapıda toplanan AGD’li öğrenciler adına, ‘Kudüs’te ezan yasaklanamaz’ sloganı ile hazırlanan basın açıklamasını okuyan AGD Üniversite Komisyon Başkanı Resul Güdek, İsrail, Müslümanlara yönelik hem fiziksel kıyıma hem de psikolojik baskıya devam etmektedir. Herkes biliyor ki İsrail’in en önemli ihraç ürünü terördür. İsrail başta Filistin toprakları olmak üzere İslam coğrafyasının her noktasına ve tüm dünyaya terör ihraç ederek varlığını ikame etmektedir dedi.

Resul Güdek, Beyaz yakalı gömlekler, lacivert takım elbiseler, şık kravatlar ve bakımlı yüzler İsrailli yöneticilerin ellerindeki kanı gizlemeye yetmemektedir. Milyonlarca Müslüman’ın ve masum insanın katili İsrail’dir. İşte bu İsrail’in sözde parlamentosu ‘Knesset’, bugünlerde Kudüs’te ezan okunmasına yasak getirmenin peşindedir. İsrail parlamentosu ezan sesine gürültü deme küstahlığında bulunmuştur diye konuştu.

Kudüs’ün Mekke ve Medine’den sonra tüm Müslüman alemi için en kutsal mekan olduğunu hatırlatan Resul Güdek konuşmasına şöyle devam etti:

Ezan Müslümanlar için bir coğrafyadaki varlığın ve bağımsızlığın göstergesidir. Ezanı yasaklamak İslam’ın ve Müslümanların bir coğrafyadaki tüm varlığını inkar etmek ve yok saymaktır. Elbette bu küstahlığa başta Kudüs halkı olmak üzere tüm Müslümanlar en sert cevabı verecektir.

Basın açıklamasının ardından grup tekbir getirerek dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Kadın çiftçilere girişimcilik eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi