Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tekirdağ Kar Maskeli Soyguncular Içki ve Sigara Çaldı

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde kar maskesi ile yüzlerini kapatan iki hırsız girdikleri iki ayrı büfeden 25 bin lira değerinde içki ve sigara çalıp kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarının görüntülediği hırsızları yakalamak için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Malkara’da Hakan Oturmaz ile Hasan Yaman’ın Yenidibek ve Teteköy mahallelerinde bulunan büfelerinden dün gece henüz kimliği belirsiz 2 kişi tarafından hırsızlık yapıldı. Sabah karşı yüzlerine kar maskesi takan iki hırsız, delici cisimlerle işyerlerinin kapı kilitlerini kırdıktan sonra içeriye giren hırsızlar, büfelerden yaklaşık 25 bin lira değerinde sigara ve içkileri alarak kayıplara karıştı. İlk yerindeki güvenlik kamerasını görüp yönünü değiştiren hırsızlar, fark etmedikleri ikinci kamera tarafından saniye saniye görüntüler.

Büfesini saat 02.00 sıralarında kapatarak evine gittiğini ifade eden Hakan Oturmaz, Hava çok soğuktu, yollarda kimse yoktu. Ama bizi takip eden birileri varmış demek ki. Biz eve girdik onlar etrafı kesip dükkanımıza girmişler. Sabah işyerime geldiğimde şok geçirdim. Hemen dükkanımıza gidip kamera kayıtlarını incelemeye aldık. Adamlar profesyonel şekilde çalışmış. İş yerimin girişindeki güvenlik kamerasının görüntüsünü bozmak için ters çevirmeye çalışmışlar. Beceremeyince tek eliyle kapamaya çalışıyorlar. Ne var ne yok alıp gitmişler. Şuanda satacak elimizde tekel malı bile kalmadı, hepsini almışlar. Diğer komşu köyümüzde de bir iş yerine girmişler. Yaklaşık zararımız 25 bin lira civarında. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyoruz dedi.

Güvenlik kamerası kayıtlarının yanı sıra büfede parmak izi incelemede yapan Jandarma ekipleri, hırsızlıkla ilgili başlattıkları soruşturmayı sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Vali Ceylan Tekirdağ TSO’nun çalışmaları hakkında bilgi aldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi