Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Süleymanpaşa Meclisinde Yaşanan Arbede – Tekirdağ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesi Meclis toplantısında Yavuz Mahallesindeki semt pazarının küçültülmesiyle ilgili maddenin pazarcı esnafı tarafından protesto edilmesi sırasında çıkan arbedeye ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, merkez ilçe belediyesi toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında, Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde yaşanan olayın Tekirdağ tarihine kara bir leke olarak girdiğini söyledi.

Böyle bir saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınadığını belirten Albayrak, Süleymanpaşa Meclisi’nde yaşanan olay Tekirdağ yerel yönetiminde kara bir leke olarak tarihe geçecektir. Bunu yapanları şiddetle kınıyorum ve üzüntüyle karşılıyorum. Böyle bir olayın yaşandığını duyduğumda görüntüleri izledim. Daha sonra ilçe belediye başkanımı arayıp geçmiş olsun dileklerimi ilettim. ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar Tekirdağ’da yapılan etkinliklerde devlet malına zarar verilmediğini aktaran Albayrak, şu bilgileri aktardı:

Tekirdağ son bir yılda görülmemiş siyasi manevralarla karşı karşıya. Tekirdağlıların hiçbir etkinliğinde devletin malına zarar verilmez. Sehpaların sandalyelerin masaların kırılması burada alışılmış şeyler değildir. Belediye meclisimizde yaşanan olayı tekrardan şiddetle kınıyorum. İlçe belediye başkanımın sonuna kadar arkasında olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat da yapılan saldırının siyasete ve demokrasiye yapılmış bir darbe olduğunu vurguladı.

Yapılmak istenen işlemlerin esnafa farklı şekilde anlatılarak kışkırtılmak istendiğini savunan Eşkinat, şunları kaydetti:

Dün meclisimizde yaşanan olaylar tamamen planlı bir şekilde hazırlanmıştır. Yapılan saldırı belediye meclisine yapılmış bir harekettir. Biz bu hareketi siyasete demokrasiye yapılmış bir darbe olarak nitelendiriyoruz. Yaptığımız işlem, işgalci konumundaki esnafımızın tahsisli alanını kullanan pazarcı esnafı haline dönüştürülmesi işlemidir. Bu yasa çerçevesinde yapılmaktadır. Pazarcı esnafının özlük haklarını korumaya yönelik ciddi bir adımdır. İlk defa yapılıyor olması geçmişte bu işlemin neden yapılmıyordu sorgulamasını getirmez. Böyle gelmiş böyle gitmez. Bir şeyin düzene girmesi lazım. Yavuz Mahallesi semt pazarından sonra diğer Mahallelerdeki semt pazarlarında da düzenleme yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Mezarlıkta uyuşturucu sattığı iddia edilen 15 yaşındaki çocuk kovalamaca sonucu yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi