Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrencilere diş fırçası ve macunu dağıtıldı

Öğrencilere ağız ve diş sağlığı bilinci kazandırmak amacıyla yürütülen programlar kapsamında Hacıilbey İlkokulu’na gelen Malkara Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri, öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı. Düzenlenen programa, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Refet Çeviker, Diş Hekimi Hülya Gürtuncay, Dr. Özge Kuday, Hemşire Ebru Özdilek ve Ebe Aynil Deveci Efe katıldı.

Hacıilbey İlkokulu Müdürü Nihan Yamaner ile birlikte anasınıfı şubesini gezen heyet, öğrencilere içinde diş macunu ve diş fırçasının yer aldığı çanta ve boyama kitabı dağıttı. Minik öğrencilerle birebir ilgilenerek sohbet eden Kaymakam Erkan Karahan, öğrencilere günde kaç kez dişlerini fırçaladıklarını sordu. Öğrencilerin verdiği cevaplar ve Kaymakam Karahan’a sorduğu sorular, heyeti bir hayli güldürdü.

Programla ilgili bilgi veren Malkara Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Refet Çeviker, “Çocuklara ağız ve diş sağlığı bilinci kazandırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu programla da gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarını pekiştiriyoruz” diye konuştu.

Çeviker, bu yıl Malkara’da faaliyet gösteren ilkokullarda anasınıfları, 1., 2,. 3. ve 4. sınıflara olmak üzere 3300 adet diş macunu ve diş fırçası dağıtıldığını belirtti.

Yine Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Hacıilbey İlkokulu’na ‘Güçlü Dişler Sağlıklı Gülüşler’ afişi asıldı. Ardından öğrenciler, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından getirilen mobil araçta, hazırlanan ağız ve diş sağlığı konulu gösterimi izlediler.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ’da beton mikseri devrildi: 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi