Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Mutlu Pati Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlendi

Sahil dolgu ananında gerçekleşen şenliği Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da katıldı. Şenliği çocuk atölyeleri, kedi köpek evi yapımı, kuşyemliği yapımı, sokak hayvanları beslenme kabı yapımı, hayvan figürleri mozaik yapıştırma, evcil hayvan bandana yapımı gibi etkinliklerle çocuklar gün boyu eğledi.

Şenlikte konuşma yapan Başkan Eşkinat, “Alanda olan çocuklarımıza bakıyorum, onların hayvanlara yaklaşımı, canlıya sevgisini bütün insan sıcaklığıyla sevgilerini verdiği görüyorum. Bizim görevimiz onlara bu sıcaklığını ömür boyu sağlamak. Eğer bir evcil hayvan besleyemiyorsanız mutlaka, Süleymanpaşa Belediyesi hayvan barınağına uğrayın. Hatta bize müracaat edin toplu halde sizleri oraya götüre biliriz. Hayvanları karne hediyesi veya doğum günü hediyesi olarak çocuklara armağan eden aileler varsa ve bunları üç gün sonra sokaklara bırakıyorlarsa, onlarında bir can taşıdığını, onarında Allah’ın yaratığı canlılar olduğunu akıllardan çıkartamamaları lazım” dedi.

Şenliği katılan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, çocuklarla yakından ilgilendi. Boyama yapan çocuklara yardımcı oldu eline fırçayı alıp boyama yaparak, çocuklara yardımcı oldu.

Bir önceki yazımız olan Çinli Feng, “Pan Flüt Çalan Küçük Kız" isimli heykelini tanıttı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi