Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Malkara’da kadın çiftçiler, girişimcilik sertifikası aldı

Malkara Ziraat Odası’nda düzenlenen sertifika programına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz ve kadın kursiyerler katıldı. Eğitime ilişkin açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin artırılması amaçlanmaktadır. Bu eğitimler ile üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır dedi.

Programda İlçe Tarım Müdürlüğü personeli tarafından verilen 32 saatlik eğitimi tamamlayan 20 kadın girişimci sertifikalarını aldı.

Bir önceki yazımız olan 57’nci Alay onuruna resepsiyon başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi