Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Malkara’da bilinçli tuz eğitimi

Tuza Dikkat Haftası münasebtiyle düzenlenen ‘Bilinçli Tuz Kullanımı’ eğitimi, Malkara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Malkara Toplum Sağlığı Merkezinden Dr. Özge Kuday ve Hemşire Figen Ateş, katılımcılara tuz kullanımının zararları, tuz kullanımını azaltma yolları, tuz kullanımının yol açtığı hastalıklar, gizli tuz tüketimi gibi konularda bilgiler verdi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı verilere göre tuz kullanımının sebep olabileceği hastalıklardan korunmak için günlük tuz kullanımının maksimum 5 gram olduğunu söyleyen Dr. Özge Kuday, günlük kullandığımız tuz miktarının büyük bir çoğunluğunun da satın alınan hazır gıdaların içinde yer aldığına dikkat çekerek gizli tuz tüketimine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Eğitim programında tuz kullanımına yönelik verilen bilgiler slayt ve çeşitli görsel materyallerle desteklenerek katılımcılara aktarıldı.

Bir önceki yazımız olan Başkan Albayrak’tan Özçorlulular Roman Derneğine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi