Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hobi Bahçeleri yeni sahiplerini buldu

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Bıyıkali Mahallesinde oluşturduğu Hobi Bahçelerinde yeni dönem kura çekimleri yapıldı. Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezinde çekilen kura ile 23 kişi daha hobi bahçelerinden faydalanmaya hak kazandı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bahçesi olmayan ve tarımla uğraşmak isteyen vatandaşlar için gerçekleştirilen Hobi Bahçeleri projesi 2015 yılında hizmete girmiş ve vatandaşların yoğun talebi ile karşılanmıştı. Yeni dönemde hak sahiplerinden 19 kişi hobi bahçelerinden yararlanmaya devam etmek istediğini beyan ederken, geri kalan 23 bahçe için kura çekimi yapıldı. Toplam 5,5 metrekare bahçesi olan 42 ahşap kulübeden oluşan Hobi Bahçeleri’nden 23 tanesi için 37 kişi başvuruda bulundu.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın katılımıyla yapılan kura çekimi ile 23 bahçenin yeni sahipleri belirlendi. 23 asil talihli dışında 5 yedek isim daha tespit edilirken, Belediye Başkanı Eşkinat, hobi bahçelerinden yararlanmaya hak kazanan talihlileri tebrik ederek hayırlı hasatlar diledi.
Kura çekimine Eşkinat’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ve hobi bahçelerinden yararlanmak için başvuran vatandaşlar da katıldı. Hobi bahçelerinin yeni sahipleri bu hizmetten toplam 500 TL bedelle bir yıl boyunca faydalanabilecek. Anahtar teslimleri ise 1 Mart 2017 tarihinde yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Okul yapımına ilişkin protokol imzalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi