Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hayrabolu’da Muhtarlar Günü kutlandı

Törene, Hayrabolu Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Alakoç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Benhur Aksu, İlçe Müftü Vekili Ramazan Tutal ve mahalle muhtarları katıldı.

Tören, Hayrabolu Muhtarlar Derneği tarafından Hükümet Konağı bahçesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Hayrabolu Muhtarlar Derneği Başkanı Gürol Orta, Bu günün ’Muhtar Günü’ ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, Gazi Meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Yerel yönetimler, gerek demokratik hayatta oynadıkları roller, gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında ve erişiminde yüklendikleri fonksiyonlar sebebiyle yerel halkın yönetimine katılmasının ilk aşamasıdır. Yerel yönetimlerin en küçük birimi köy ve mahalle yönetimleridir. Muhtar kelime anlamı itibariyle, Türk toplumunun tariksel, geleneksel nitelikleri ile ortaya çıkmış bir kavramdır. Başka bir deyişle, söz sahibi, seçilmiş, ihtiyar anlamı da taşımaktadır diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Başkan Eşkinat, Astsubaylar Günü törenine katıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi