Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Esra Erol'dan KHK açıklaması! Programın avukatı…

OHAL kapsamında son olarak iki yeni KHK daha yayınlanmış ve evlilik programlarının yayından kaldırılacağı yönünde haberler yapılmıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri ise KHK ile evlilik programlarının yasaklanmadığını, yaptırımların ağırlaştırıldığını açıkladı. Bu gelişmeler ardından Esra Erol’un ne diyeceği merak konusu olmuştu. Esra Erol bu konuda yorum yapmazken programın avukatına söz hakkı verdi.

Programın avukatı yurt dışındaki boşanmalarla ilgili bölüme açıklık getirirken programın yayından kaldırılacağı yönündeki haberlerden bahsetmedi.

YENİ KHK KAFALARI KARIŞTIRDI

KHK sonrası evlilik programlarının kaldırılıp kaldırılmadığı konusunda kafalar karıştı. KHK ile evlilik programlarının yasaklandığı değerlendirilirken, ‘evlilik programları değil 0800 gibi telefon hatlarıyla arkadaş bulma programlarına yer verilemeyeceği görüşü de ortaya atıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Salı gününden itibaren evlilik programları televizyonda olacak mı olmayacak mı? KHK ile tümden yasaklandı mı yasaklanmadı mı” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: 

“Hukuk müşavirliğine bir çalışma yaptırıyoruz. Yarın inceleme bittikten sonra kamuoyuna bir açıklama yapacağız. Biz zaten bu programları istemiyoruz, bunu daha önce de açıkça söyledik.“

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi