Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’Engelsiz Yaşam Korosu’ konser verdi

TEKİRDAĞ () – Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen ve bazı üyeleri engelli bireylerden oluşan ’Engelsiz Yaşam Korosu’ konser verdi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde düzenlenen konsere, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Konser öncesi konuşma yaparak engellilerin duygularını yansıtan ifadeler kullanan Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, Bizler sizin kavgalı olduğunuz komşunuz, konuşmadığınız akrabanız, ayrıldığınız sevgiliniz değiliz ki anlayalım bunu neden yaptığınızı. Gerçek şu ki bizler varız. Azımsanmayacak bir çoğunluğuz, eşit hak ve özgürlükler çerçevesinde, sadece hep birlikte yaşamak istiyoruz. Lütfen yok saymayın, lütfen görmezden gelmeyin, bizi anlayın bizi fark edin, bizi duyun, bizi görün dedi.
Programda, engelli bireylerin de bulunduğu koro Türk Sanat Müziğinin beğenilen eserlerini seslendirdi.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ’da "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi