Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Diriliş Ertuğrul 84.bölüm fragmanı! Dündar bey ölecek mi?

Her bölümü ile seyirciyi şaşırtmayı başaran Diriliş Ertuğrul son bölümü yine şoke etti. Yeni bölümü büyük merak konusu olurken TRT 1 Diriliş Ertuğrul 84.bölüm fragmanını yayınlandı. Ertuğrul’un en yakın alplarından olan Doğan Alp öldürüldü. Bunun üzerine obada yas hakim oldu. Diriliş Ertuğrukl son bölümün hemen ardından yayınlanan 84.bölüm fragmanında Ertuğrul en yakınını kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, ‘andımız olsun ki şehidimizin kanı kurumadan intikam bize vaciptir’ diyerek intikam yemini ediyor. Peki Ertuğrul, Vasilyus’tan intikam alabilecek mı? İşte dizinin fragmanı ve tüm detayları

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 84.BÖLÜM FRAGMANI

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 84.bölümü fragmanı yayınlandı. Sevilen dizi 11 Nisan çarşamba günü TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler olacak? Tahminler

Ural Vasilyus’un koltuğuna oturup bir gün o kalenin sahibi olacağı hayalini kuruyor. Bunu gören Vasilyus ise Ural haddini bildirecek. Şüpheli tavırlarıyla Helana Vasilyus’un takibi altına girer. Hayme Ana Dündar’ın gelmediğini görünce fenalaşır. Doğan Alp’in cenaze törenini obayı yasa boğar. 

Ertuğrul en yakınını kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, ‘andımız olsun ki şehidimizin kanı kurumadan intikam bize vaciptir’ diyerek intikam yemini ediyor. Aliyar ise Acar beyini sorguya çekmeye başlıyor. Aslıhan Hatun ise Günyeli’yi konuşturmaya çalışıyor. Vasilyus Dündar’a karşılık Ertuğrul’u kaleye çağırıyor.

HER ÜÇ KİŞİDEN İKİSİ DİRİLİŞ ERTUĞRUL’U İZLEDİ

TRT 1’in reyting rekortmeni ve fenomen hale gelen dizisi Diriliş Ertuğrul, önceki gün yayınlanan 83. bölümüyle yeni bir rekora imza attı. Başladığı günden beri reyting listelerinin zirvesinde yer alan dizi son bölümünde ABC 1’de 18.53, AB’de 17.94 ve TOTAL’de 14.12 oranlarıyla bugüne kadar en yüksek reyting alan yapım oldu.

Yayınlandığı günden beri ABC 1, AB ve TOTAL gruplarında birinci olan dizi daha önce ki haftalarda, ülkemiz de diziler arasında bugüne kadar kırılan bütün rekorları geride bırakmıştı. Önce ki akşam yayınlanan Ertuğrul Bey’in yol arkadaşı Doğan Alp ve dizinizin sevilen karakteri Haçaturyan Usta’nın öldürüldüğü 83. bölümüyle dizi, izleyicileri televizyon ekranlarına kitlerken ABC 1’DE 18.53 reyting ve 36.96 share, AB’de 17.94 reyting ve 38.47 share, TOTAL’de 14.12 reyting ve 30.62 share oranlarıyla yeni bir rekora daha imza attı. Diriliş Ertuğrul aldığı reyting oranlarıyla en çok izlenen yapım olmayı başardı. 

Bu rakamlara göre her üç televizyon izleyicisinden ikisi Diriliş Ertuğrul’u seyretti!

TARİHTE DOĞAN ALP KİMDİR?

Ertuğrul’un Doğan Alp adında bir alpinden bahsedilmemektedir. Doğan Alp ve Dündar Bey Konya seferinde Vasilyus’un eline düşer. Dündar Bey kurtulacak ancak Ertuğrul Bey, Doğan Alp’i kaybedince kıyametleri koparacak ve Vasilyus’a saldıracak ancak hiç bir şey Doğan Alp’i geri getirmeyecek. Doğan Alp’in ölümüne sebep olan ise Dündar Bey’in Günyeli Hatun’a Konya’ya gideceklerini söylemesi oldu.

Osmanlı öncesi devire ışık tutan Diriliş Ertuğrul adlı dizide yer alan Doğan Alp karakterine tarihte rastlanmamıştır. Aynı ismi taşıyan her hangi bir kişi söz konusu değildir. Bu karakter dizinin senaristi tarafından dizinin gereği yazılmış kurgusal bir karakterdir.

Bir önceki yazımız olan Kara Sevda dizisinde fena hata! İzleyenler şoke oldu başlıklı makalemizde dizi hataları, kara sevda ve Kara Sevda dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi